O víně | Víno Nový Malín - Vinotéka - Lahvová i sudová vína

Specializovaný obchod na kvalitní sudová a lahvová vína z jižní Moravy

O víně

Vinná réva, ze které se víno vyrábí, se podle archeologických nálezů pěstovala a zpracovávala již 10 000 let před naším letopočtem a jeho doložená historie se vyvíjela od dávnověkých obyvatel Mezopotámie a starého Egypta přes antiku Řecka a Říma a středověk Evropy až k dnešním dnům.

Pěstování vinné révy na našem území je známo necelé dva tisíce let, k rozšíření vinařství došlo až za vlády Karla IV.

V historii se víno využívalo k mnoha účelům. Kromě běžné konzumace, popřípadě k dodání odvahy a síly vojákům, také k náboženským, ale i k lékařským účelům, protože již tenkrát byli naši předkové přesvědčeni o jeho magické síle a blahodárných účincích. Kvalitní víno je produkt, který si díky svému historickému a kulturnímu přínosu zaslouží pozornost a respekt. Jedná se o nápoj, který by neměl chybět na žádném stole, a to nejen o svátcích. O málokterém nápoji se toho dá tolik říci. Jeho výjimečnost je ukryta v barvě, vůni, chuti, místě pěstování i ročníku. Víno je fenomén, který spojuje národy a společně s nimi vytváří příběhy, na které se nezapomíná.

Révové víno obsahuje i látky nezbytné pro výživu člověka, jako sacharidy, bílkoviny, mastné kyseliny, vitamíny a minerální látky, které výrazně omezují např. rizika srdečního infarktu.

Důležité je každodenní pití malého množství vína (u mužů 2-4 dl, ženy 1-2 dl), stejně účinné je nejen u zdravých osob, ale dokonce ještě účinnější také u osob po prodělaném srdečním infarktu nebo při cukrovce.

Aktuality

Ukončení činnosti vinotéky - 30.06.2019

Kontaktujte nás

VÍNO NOVÝ MALÍN

Vlastimil Halška
788 03 Nový Malín č. 318
(ulice s pekárnou)

Telefon: 724 667 440
E-mail: info@vino-novymalin.cz
Web: www.vino-novymalin.cz

Otevírací doba:
Po – Pá    15:00 – 18:00
So             10:00 – 15:00 na telef. objednávku

O víně   |   Sortiment   |   Ocenění vín   |   Akce   |   Rozvoz   |   Dárkové předměty a doplňky
Mapa stránek   |   Kontakt